Często Zadawane Pytania

Jest to kamienna powierzchnia, którą można opisać jako kamienny dywan, kamienną podłogę lub kamienne płytki podłogowe. Materiał TopStone składa się z mieszanki kamieni naturalnych i unikalnego spoiwa (dwa składniki żywiczne jako składnik A i utwardzacz jako składnik B).

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz EpoStone - arkusz unikalnego materiału segregatora [PDF]

Nadają się do zmiany lub renowacji starych i nowych powierzchni betonowych na zewnątrz i wewnątrz. W szczególności materiał można wykorzystać do regulacji chodników, tarasów, balkonów, podjazdów lub wejść do garażu, basenów, schodów zewnętrznych i schodów.

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz arkusz materiałów.

Jedną z unikalnych właściwości jest przepuszczalność wody. Latem na powierzchni nie ma kałuż, a zimą nie robi się ślisko. Powierzchnia jest solidna i bezszwowa, odporna na mróz i łatwa w utrzymaniu.

Powierzchnie TopStone można nakładać na nowe powierzchnie betonowe, ale szczególnie na stare, nierówne i nieestetyczne betonowe bez potrzeby usuwania takiego betonu. Również w przypadku starych, ale w pełni funkcjonalnych płytek ceramicznych, które tworzą sztywną podstawę i nie są „puste” lub popękane (w przeciwnym razie zalecamy usunięcie takich płytek). Materiał TopStone nadaje się do nawierzchni blokujących, jeśli jest umieszczony w betonowej podstawie.

To my sprowadziliśmy kamienne dywany na nasz rynek.

Od ponad 20 lat ulepszamy nasze materiały i usługi.

Opracowujemy nowe rozwiązania, wprowadzając innowacje.

Możliwości zastosowania we wnętrzu są szerokie, w tym korytarze, garaże, piwnice, hole wejściowe, pokoje dzienne, sypialnie, łazienki, schody, sauny, baseny wewnętrzne, garaże zimowe itp.

Układanie powierzchni TopStone we wnętrzu odbywa się w trzech możliwych strukturach. Intensywność obciążenia wodą odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji między strukturami powierzchniowymi. Spoiwo EpoStone Clear służy do układania powierzchni TopStone we wnętrzach. Jest bezpieczny, przejrzysty i bez zapachu, a jego okres utwardzania jest krótszy, co umożliwia wcześniejsze użycie.

Arkusz materiału

Tak, to wyjątkowe spoiwo, które jest używane we wnętrzach, posiada certyfikat nieszkodliwości i nie zawiera szkodliwego NONYLPHENOLU. Produkt posiada certyfikat „CE” - co gwarantuje parametry wymagane przez normy UE dotyczące stosowania w podłogach. Powierzchnia jest hipoalergiczna (zmniejsza się ilość kurzu).

Powierzchnię można utrzymywać w tradycyjny sposób - odkurzanie, zamiatanie, mycie, czyszczenie, czyszczenie parą itp.

Otwarta struktura powierzchni nadaje się do zastosowań bez obciążenia powierzchni wodą. I odwrotnie, jego wielką zaletą we wnętrzach jest to, że nie ma grudek pyłu, które są typowe dla podłóg pływających, ponieważ kurz stopniowo wpada do struktury i jest łatwy do usunięcia przez odkurzacze. Taka powierzchnia jest hipoalergiczna.

Nasze spoiwo nie zawiera toksycznego nonylofenolu i zapewnia unikalne właściwości w oparciu o lata jego rozwoju: wytrzymałość, radzi sobie z wilgocią, oferuje wysoką stabilność UV i uczciwą cenę. Zwracamy szczególną uwagę na jakość i czystość wypełniacza, tj. Małych kamieni. Są one wielokrotnie myte i sortowane bez cząstek kurzu.

Cena obejmuje spoiwo, tj. Składniki chemiczne (żywica A i utwardzacz komp. B) oraz wypełniacz, tj. Kamień rzeczny lub marmurowy. TopStone to uczciwe rozwiązanie za uczciwą cenę.

Tak, możesz.

Wilgotność resztkowa max. 4% na podbudowę nie wpływa na przyczepność i wynikające z tego właściwości powierzchni.

Tak. Zaleca się stosowanie spoiwa EpoStone podczas instalacji w temperaturach powyżej 10 ° C. W niższych temperaturach (poniżej 10 ° C) zaleca się stosowanie spoiwa EpoStone Clear w celu szybszej reakcji chemicznej.

Oferujemy szeroki wybór powierzchni w oparciu o dwa rodzaje wypełniacza (kamienie). Kamienie rzeczne i marmurowe w wielu kolorach. Kamienie rzeczne o rozmiarze frakcji 2-8 mm. Wszystkie nasze powierzchnie z kamieniami rzecznymi MADEIRA, JÁVA, ELBA, KORSIKA, KORFU, SANTORINI i KRÉTA mogą być używane do chodzenia po powierzchniach takich jak baseny, chodniki, tarasy, a także do ruchu pojazdów, takich jak podjazdy, wejścia do garażu i parking dla samochodów. Zalecamy powierzchnię MADEIRA (wielkość frakcji 2-5 mm) lub powierzchnię JÁVA, SANTORINI lub ELBA (wielkość frakcji 2-8 mm) do powierzchni pionowych (schody itp.).

Powierzchnie marmurowe oferowane są w piętnastu podstawowych kolorach, które można łączyć według preferencji klienta. Kamienie marmurowe mają wielkość frakcji 4-7 mm. Nadaje się do chodzenia po powierzchniach (zalecana grubość 1 cm) i do ruchu pojazdów (zalecana grubość 1,5 cm). W oparciu o specyficzne zamówienia klientów jesteśmy w stanie dostarczyć powierzchnie marmurowe również w rozmiarze frakcji 2-4 mm, które zalecamy na powierzchnie do chodzenia.

Oferujemy powierzchnie perłowe w 8 podstawowych wariantach kolorystycznych, które można ze sobą łączyć. Wielkość frakcji kamieni perełkowych wynosi 3-5 mm. Nadają się szczególnie do poziomych i pionowych powierzchni we wnętrzach.

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz EpoStone - arkusz unikalnego materiału segregatora [PDF]

Tak. Zdecydowana większość naszych klientów kładzie powierzchnię na mniejsze obszary. Niezbędne jest dokładne wymieszanie wszystkich komponentów i późniejsze ułożenie zgodnie z instrukcjami układania. Zalecamy również obejrzenie naszego Podręcznika wideo przed ułożeniem powierzchni.

Wypełniacz (kamienie) jest pakowany w plastikowe torby o wadze 25 kg. Spoiwo ma dwa składniki, żywicę (składnik A) + utwardzacz (składnik B). Składniki spoiwa pakowane są w opakowania z tworzyw sztucznych o masie 1,25 kg (twinpack). Każda dostawa zawiera jasne instrukcje dotyczące instalacji w formie drukowanej, a etykiety opakowań produktów zawierają jasne informacje na temat proporcji mieszania składników spoiwa.

Możliwa jest instalacja pionowych powierzchni.

Istnieje kilka opcji nakładania na powierzchnię pionową

1. Używaj szalunku - najczęściej na zewnątrz - listwy przypodłogowej, stopni do maksymalnej wysokości 30 cm. W przypadku powierzchni pionowych należy stosować szalunki, a powierzchnia pionowa musi być zainstalowana na spójnej podkonstrukcji. Stosowanie podkładu TopFix jest konieczne przed ułożeniem powierzchni TopStone na obszarach pionowych. Inne typy powierzchni pionowych do układania powierzchni na zewnątrz można znaleźć w poniższym arkuszu instrukcji montażu powierzchni w pionie -

2. Wykorzystanie bezpośredniej aplikacji na ścianie za pomocą systemu ściennego TopWall - może być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, niezależnie od wysokości - bez mocowania - deskowania. Połączenie TopWall i TopStone na zewnątrz może prowadzić do lekkiego odchylenia koloru powierzchni. Znajdź więcej w arkuszu materiałów TopWall

Zalecamy przeprowadzenie układania przy dobrej pogodzie. Temperatura zewnętrzna nie powinna spaść poniżej 10 ° C. Limit wynosi 5 ° C. Nie przeprowadzaj w deszczu.

NALEŻY UWAŻAĆ w „upalne dni” przy temperaturach powyżej 30 ° C - spoiwo musi się zaaklimatyzować np. Z gorącego samochodu do 25 ° C.

To zależy od umiejętności. Zalecana żywotność mieszaniny wynosi 40 minut przy temperaturze zewnętrznej 20 ° C. Żywotność skraca się w wyższych temperaturach i rozciąga się w niższych temperaturach. Zalecamy dobrze zaplanować proces i wymieszać jednocześnie mniejsze ilości materiału, np. 25 kg wypełniacza (kamienie) i odpowiednią ilość środka wiążącego (zgodnie z etykietą). Najpierw wymieszaj żywicę i utwardzacz w odpowiednim stosunku mieszania w oddzielnym plastikowym wiadrze, a następnie wlej mieszaninę do 24-litrowego plastiku i dokładnie wymieszaj.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w {1> Instrukcje instalacji [PDF] <1} {2> Film instalacyjny <2}

Chociaż materiał TopStone ma właściwości samozasysające, zalecamy gruntowanie. Gruntowanie zapewnia, że powierzchnia TopStone będzie doskonale przylegać, co przedłuży żywotność systemu. Oferujemy i rekomendujemy gruntowanie TopFix z naszego asortymentu. Gruntowanie jest proste i można je wykonać w jednym kroku dzięki ułożeniu materiału TopStone.

Należy zwrócić uwagę w przypadku układania powierzchni na nowo ułożonym betonie (wiek poniżej 1 miesiąca). ZAWSZE konieczne jest nałożenie podkładu na taką podbudowę z powodu dużej wilgotności. Zalecamy stosowanie podkładu na betonie starszym niż jeden rok w celu poprawy podbudowy, lepszej przyczepności i przedłużenia żywotności uzyskanej powierzchni TopStone.

Zalecamy stosowanie naszego wyjątkowego podkładu do wnętrz TopFix we wnętrzach, który można stosować do wszystkich rodzajów podkonstrukcji bez ograniczeń wilgotności.

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz TopFix - Arkusz materiału do klejenia i gruntowania jastrychu list materiálový TopFix interiér

Gruntowanie TopFix nie zastępuje hydroizolacji.

Oznacza rozszerzenie, rozszerzenie, powiększenie. W naszej branży ekspansja jest miarą, która zapobiega uszkodzeniu konstrukcji podłogi podczas ekspansji (zmiany temperatury, ruchy podłoża).

Przerwanie konstrukcji polega na utworzeniu szczelin dylatacyjnych wypełnionych elastyczną masą szpachlową lub TopFiller, a pasy rozprężne są zakotwione do podkonstrukcji za pomocą szpachlówki.

Jeśli podłoże betonowe lub fundament zawiera szczeliny dylatacyjne, konieczne jest utworzenie szczelin dylatacyjnych również w powierzchni TopStone. Możesz użyć listew aluminiowych lub ze stali nierdzewnej, które można znaleźć w naszych produktach i można je zamówić razem z materiałem TopStone.

W przypadku większych powierzchni wymagane są szczeliny dylatacyjne, nawet jeśli w podkonstrukcji betonowej nie ma szczelin dylatacyjnych.

Listwy zaciskowe / wykończeniowe z aluminium lub stali nierdzewnej mają profil L i mają 2,5 metra długości. Służą do zakończenia i oddzielenia materiału TopStone od otaczającej powierzchni. Są one również używane jako luki w ekspansji.

TOPSTONE oferuje również paski do kształtowania (stal nierdzewna, aluminium), które umożliwiają łatwe tworzenie pożądanego kształtu.

Powierzchnia jest przystosowana do chodzenia po 24 godzinach w temperaturze 20 ° C, a po 7 dniach w pełni utwardzona i ładowana, łącznie z ruchem pojazdów.

Obudowę basenu należy zainstalować po ułożeniu materiału TopStone, najlepiej po 7 dniach od ułożenia. Możesz wwiercić w powierzchnię i zainstalować obudowę po 7 dniach.

Nie. Powierzchnia TopStone jest przepuszczalna dla wody, a zatem nie służy jako hydroizolacja. Oferujemy rozwiązania do izolacji podłoża przed ułożeniem powierzchni TopStone - materiału TopPur. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży lub certyfikowanymi partnerami.

Arkusz materiału TopPur.

W przypadku nowych powierzchni zalecamy rozwiązanie tego problemu z ich profesjonalnymi projektantami, w zależności od funkcjonalnego wykorzystania uzyskanej powierzchni. Strukturalne i techniczne warunki podkładu są już podane, gdy używasz powierzchni TopStone na starym betonie lub powierzchni.

Tak. Powierzchnię można stosunkowo łatwo naprawić w przypadku uszkodzenia. Zależy to jednak od stopnia obrażeń. Jeśli proces technologiczny nie jest przestrzegany (tj. Niewystarczające mieszanie mieszaniny lub stosowanie niewłaściwych proporcji żywicy i utwardzacza), może to prowadzić do kruszenia kamieni w czasie. W tym przypadku konieczne jest dodanie mieszaniny kamieni na powierzchnię i zastosowanie powłoki odnawiającej TopVital, która zestala powierzchnię i przywraca ją do pożądanego stanu funkcjonalnego.

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz arkusz TopVital - Renewal Coating Material Sheet.

Powierzchnia TopStone nie wymaga konserwacji. Użyj łopaty do śniegu, aby usunąć śnieg w zimie. Zalecamy umycie powierzchni wężem lub wodą pod wysokim ciśnieniem. Powierzchnia nie wymaga żadnej innej konserwacji pod względem funkcji lub właściwości.

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz T opVital - Renewal Coating Material Sheet

Gwarancja na powierzchnię ułożoną przez TOPSTONE sro lub przez certyfikowanego partnera wynosi 2 lata. Kupując i układając materiał, okres ważności materiału można znaleźć na opakowaniu produktu.

Pierwsze metry kwadratowe materiału TopStone zostały ułożone w Beskidach w 1996 r. Jest to praktycznie sprawdzona żywotność.

Twoje pisemne zamówienie zostanie potwierdzone następnego dnia roboczego, w tym data dostawy i sposób transportu. Dostawa materiału nie trwa dłużej niż tydzień. W przypadku zamówienia dostawy materiału wraz z układaniem, termin dostawy należy uzgodnić indywidualnie.

Koszty wysyłki nie są wliczone w cenę materiału i są zawsze obliczane indywidualnie (przed dostawą materiału) i pobierane oddzielnie. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić nasz salon wystawowy lub naszych certyfikowanych partnerów, możesz również kupić materiał osobiście po obniżonej cenie.

Materiał należy przechowywać w suchym miejscu w oryginalnym opakowaniu w temperaturze od 12 do 25 ° C. Materiał musi zostać przetworzony w ciągu 12 miesięcy od daty produkcji. Zobacz informacje na opakowaniu produktu.

 • Możliwe jest układanie powierzchni na terenach nieutwardzonych. Dostarczamy dwa systemy - TopStone Cell i TopStone Mesh.

  W porównaniu z innymi substytutami nie są wymagane rozległe prace wykopaliskowe.
 • Jest to wysokiej jakości siatka wzmacniająca z włókna szklanego o dużym skoku.

  Jest stosowany wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zwiększenia wytrzymałości na zginanie i elastyczności systemu TopStone.

  Arkusz materiału TopMesh

 • To innowacyjne rozwiązanie projektowe, które wykorzystuje modne kolory do wnętrz i na zewnątrz, które mają się wyróżniać. Domyślnie zalecamy stosowanie tego produktu we wnętrzach.

  Będąc członkiem rodziny kamiennych wykładzin TopStone, produkt ten stanowi połączenie unikalnego wnętrza spoiwa EpoStone Clear i naturalnych barwionych kamieni rzecznych.

 • Umieszczenie maty grzejnej pod powierzchnią TopStone umożliwia doskonałe przechowywanie ciepła i przenoszenie na powierzchnię oraz do przestrzeni pomieszczenia. Kamienną powierzchnię można położyć na anhydryt, gdy wilgotność resztkowa spadnie poniżej 2%. Zalecamy dwukrotne nakładanie podkładu ze względu na wysoką chłonność anhydrytu.

Istnieją 4 możliwości zakończenia kamiennych powierzchni:

- Gradient - Szybka aplikacja bez potrzeby szalowania lub listwy zaciskowej

- Do szalunku - Zaletą jest możliwość stworzenia krawędzi powierzchni za pomocą szalunku.

- Do paska - Zaletą jest estetyczny wygląd, możliwość łączenia z innymi materiałami, możliwość kształtowania paska na zaokrąglonych krawędziach (zastosowanie pasków kształtujących)

- Do krawędzi ociekowej - Zaletą tego rozwiązania jest odprowadzanie wody z krawędzi podkonstrukcji, możliwość łączenia kolorów z powierzchnią i szybka aplikacja.